| General | |
|---|---|
| Network | GSM: 850 MHz (B5)/ 900 MHz (B8)/ 1800 MHz (B3)/ 1900 MHz (B2) UMTS: 850 MHz (B5)/ 900 MHz (B8)/ 2100 MHz (B1) LTE: -FDD 800 MHz (B20)/-FDD 850 MHz (B5)/-FDD 900 MHz (B8)/-FDD 1800 MHz (B3)/-FDD 2100 MHz (B1)/-FDD 2600 MHz (B7)/LTE-TDD 2600 MHz (B38) |
| Chipset | MediaTek MT6761WV Helio A20 |
| Form factor | моноблок |
| Design | Чёрный |
| Weight | 157 г |
| Dimensions | 71 x 146 x 9.6 мм |
| Type | смартфон/коммуникатор |
| OS | Android 10 |
| Manage | Computer sync, OTA sync, Tethering, VoLTE |
| Case Material | Пластмасса |
| SIM-card type | Nano-SIM |
| The number of SIM-cards | 2 |
| Multimedia | |
| Camera | 3264 x 2448 пикселей |
| Audio | AAC (Advanced Audio Coding) AMR / AMR-NB / GSM-AMR (Adaptive Multi-Rate, .amr, .3ga) AMR-WB (Adaptive Multi-Rate Wideband, .awb) eAAC+ / aacPlus v2 / HE-AAC v2FLAC (Free Lossless Audio Codec, .flac) MIDI MP3 (MPEG-2 Audio Layer II, .mp3) OGG (.ogg, .ogv, .oga, .ogx, .spx, .opus) WMA (Windows Media Audio, .wma) WAV (Waveform Audio File Format, .wav, .wave) |
| Headphone jack | 3.5 мм |
| Playing video | 3GPP (3rd Generation Partnership Project, .3gp) AVI (Audio Video Interleaved, .avi) H.263H.264 / MPEG-4 Part 10 / AVC videoMKV (Matroska Multimedia Container, .mkv .mk3d .mka .mks) MP4 (MPEG-4 Part 14, .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v) WMV (Windows Media Video, .wmv) Xvid |
| The front camera | 1920 x 1080 пикселей |
| Communication | |
| Interfaces | Wi fi: b, g, n, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth: 4.2, A2DP, USB: 2.0, Micro USB |
| Internet access | UMTS (384 kbit/s ), EDGE, GPRS, HSPA+, LTE Cat 4 (51.0 Mbit/s, 150.8 Mbit/s ) |
| Use as a USB-drive | Да |
| USB Rechargeable | Да |
| Satellite navigation | GPS A-GPS GLONASS |
| Other features | |
| The sensors | Датчик приближения, Датчик света, Акселерометр, Сканер отпечатков пальцев |
| Memory and processor | |
| Supported memory cards | microSD, microSDHC, microSDXC |
| CPU | MediaTek, 1800 МГц (мегагерцы) |
| Memory card slot | ДА |
| Built-in Memory | 32 ГБ |
| Number of processor cores | 4 |
| RAM | 2 ГБ |
| GPU | PowerVR GE8300 |
| Display parameters | |
| Screen Type | IPS |
| Diagonal Screen " | 5.45" |
| Image Size | 720 x 1440 |
| Touch screen type | Ёмкостный, Мультитач |
| Space Display | 74.18 % |
| The number of pixels per inch (PPI) | 295 ppi |
| Battery | |
| The type of battery used | Li-Ion (Литий-ионный), Съемный |
| Capacity of the battery used | 2660 мАч |
| Multimedia | |
| FM | Есть |
| Communication | |
| Browser | HTML, HTML5, CSS3 |
